7 יתרונות ללמד ילדים גיטרה

גיטרה לילדים

אם אתה מעוניין ללמד את ילדך כלי נגינה, גיטרה לילדים היא בחירה מצוינת. בנוסף להיותו מהנה לנגינה, הוא מציע מגוון בכל הנוגע לסגנונות נגינה, ז'אנרים מוזיקליים ובחירת שירים.

למרות שאתה יכול להתחיל לימוד גיטרה לילדים בגיל מוקדם, רוב המורים ממליצים להתחיל שיעורים בגיל שש מכיוון שלילדים יש את הכישורים המוטוריים העדינים הדרושים כדי לפרוט וליצור אקורדים עם האצבעות… ויש להם טווח קשב ארוך יותר!

מלבד היתרונות הברורים של לימוד כלי נגינה (כמו ההנאה והסיפוק שהם יקבלו), ילדכם גם ילמד הרבה על עצמו! קרא על שבעה מהיתרונות של גיטרה למטה!

שיעורי גיטרה מלמדים משמעת

לימוד גיטרה, ובעצם כל כלי נגינה, הוא הרבה עבודה קשה. בטח, זה עשוי להיראות קל לנגינה, שכן מוזיקאים מקצועיים רבים גורמים לו להיראות ללא מאמץ. אבל מלאכת לימוד הנחת האצבעות בעת יצירת אקורדים, הדיוק הנדרש בעת בחירת אצבעות, קצב הפריטה והתיאום של שימוש בשתי הידיים בו זמנית מצריכים סבלנות ומשמעת. ללמוד לנגן בגיטרה הוא מתגמל להפליא במגוון רמות, שהורים רבים יעריכו זה שהוא מלמד את ילדכם ניהול זמן ומסירות. רק 20 דקות של תרגול ביום יכולות להניב תוצאות מדהימות. לגרום לילד שלך לעשות זאת יכול להיות קשה (…אנחנו יודעים, לגרום לילדים שלך לעשות את רוב הדברים יכול להיות קשה…) אבל אם הם מסוגלים לתרגל משמעת, לא רק שלילד שלך יהיה פוטנציאל להיות נגן גיטרה נהדר, אבל הם ילמדו את הערך של עבודה קשה וניהול זמן.

לימוד גיטרה מגביר את הביטחון

רוב ההורים מכירים את המאבק בכל מה שקשור לגרום לילדים שלכם לעשות כל סוג של תרגול בבית. עם זאת, ככל שילדך יתרגל יותר, כך הביטחון העצמי שלו יעלה! לא רק כנגן גיטרה, אלא בכל היבטי החיים! ברגע שהילד הקטן שלך ישלוט בגיטרה, הוא עשוי לעבור לכלי חדש. או אולי לנסות ספורט חדש? לא משנה מה הם עושים, לימוד מכשיר יכול להגביר את הביטחון ולעזור לפתח ראש פתוח לנסות דברים חדשים!

זו דרך מצוינת לעודד יצירתיות

כאשר ילדכם מתחיל בשיעורים לראשונה, הוא ילמד את המכניקה של הכלי עצמו, מבנה השיר הבסיסי והפרטים הטכניים של סוג המוזיקה שיצרה הגיטרה. אבל לאחר שליטה, הם יהיו בטוחים מספיק כדי להתחיל להתנסות בכתיבת מנגינות, התקדמות אקורדים ושירים. כאן מתחיל הכיף האמיתי. כשאתה צופה במוזיקאי הצעיר שלך גדל מתחיל לגיטריסט מוכשר יותר, הם ירצו באופן טבעי להרחיב את הרפרטואר שלהם כנגן ואולי אפילו ככותב שירים, לחדד את כישורי הכתיבה כדי ליצור מילים שילוו את המוזיקה שלהם. ומי יודע? לפני שאתה יודע את זה אולי אתה הולך להופעות שלהם!

נגינה בגיטרה מעוררת הערכה למוזיקה

חלק מלימוד הגיטרה הוא האזנה למוזיקה הכוללת את הגיטרה. אם ילדכם לומד שיר מסוים, תמיד עוזר לו להאזין לגרסה המקורית של השיר כדי לשלוט במכניקה של האופן שבו הוא מושמע. אבל מכיוון שניתן לנגן בכלי זה בסגנונות רבים ושונים כמו קטיף אצבעות ופריטה, הגיטרה מופיעה במגוון ז'אנרים מוזיקליים: מקלאסי וג'אז ועד בלוז וקאנטרי (וכמובן…רוק). ככל שילדכם מגדיל את הכישורים שלו, הם ייחשפו באופן טבעי לכל מיני מוזיקה כדי להתבסס על מה שהם לומדים בכיתה.

לימוד גיטרה לילדים
לימוד גיטרה לילדים

ילדים מגיעים להישגים אקדמיים טובים יותר

כפי שנגענו בעבר, לימוד גיטרה עוזר לילדכם לפתח משמעת ושגרה. זה, כמובן, ישפיע ככל הנראה על הדרך שבה ילדכם מתמודד עם היבטים אחרים של החיים, כמו בית הספר. ילדכם יתחיל לשים לב לתגמולים שמגיעים עם מסירות לנגינה בכלי והעברת ההמולה לעבודה בבית הספר שלו!

נגינה בגיטרה משפרת ריבוי משימות

כדי לנגן בהצלחה בגיטרה, ילדכם חייב להיות מסוגל ליצור אקורדים על לוח הלחיצה ביד אחת ולפתוט את מיתרי הגיטרה ביד השנייה. אבל הם צריכים גם להיות מסוגלים לקרוא, להקשיב, ואם יבחרו, לשיר! זה קורה הרבה במקביל. למרבה המזל, המורה לגיטרה של ילדכם תוכל להדריך אותם בתהליך הלמידה כיצד לבצע ריבוי משימות, מה שישפר את נגינה בגיטרה ויקל על ביצוע פעילויות אחרות הדורשות ריבוי משימות בהמשך החיים.

ילדכם ילמד את החשיבות של הצבת יעדים

בסופו של דבר, כשמישהו מחליט שהוא רוצה ללמוד לנגן בגיטרה, יש לו בראש שיר שנתן לו השראה להתחיל את התהליך הזה (המכונה גם הגרסה האקוסטית של כל פסקול Frozen). להגיע לנקודה זו יכול להיות קשה! אבל ילדכם ילמד מספר שלבים לאורך התהליך, וככל שהם ילמדו, המורה שלו יגדיר מטרות קטנות יותר, ויחלק את השיעורים לנתחים בגודל נגיסה ניתנים לעיכול. לאחר שליטה, הם יקבלו הוראה לעבוד לקראת אחר, ועוד אחד, עד שהם מגיעים לנקודה של הגעה ליעד הסופית שלהם לנגן את השירים האהובים עליהם. זה שימושי בחיים וניתן ליישם אותו במגוון פרויקטים. הצבת יעדים היא היבט חשוב של הצלחה ושיעורי גיטרה יעזרו לה להבין כמה זה חשוב בחיים.