יתרונות של לימוד אנגלית בגיל צעיר

יתרונות של לימוד אנגלית בגי צעיר

העובדה שהשפה האנגלית היא מיומנות חיונית היא מעבר לכל ספק. רוב ההורים מבינים שחשוב להתחיל ללמוד אנגלית מוקדם. אבל מעטים מאוד עושים משהו בנידון. ראשית, חינוך לגיל הרך אינו בחינם, ושנית, זה אומר שתצטרך לקחת את ילדך לשיעורים. הם כבר הולכים לגן ויש להם הרבה שיעורים, אז למה להוסיף עוד? כמובן, אתה לא רוצה להקריב את הזמן הפנוי שלך ושלהם. הרבה יותר קל להתחיל שיעורים נוספים כשהם הולכים לבית הספר – אולי זה מה שאתה חושב.

אבל מה אם נגיד לך שלהתחיל שיעורי אנגלית מוקדם יש יתרונות רבים שיכולים לעזור לילדך לשגשג מבחינה לימודית, חברתית ובקריירה העתידית שלו? במאמר זה נבדוק את היתרונות של לימוד אנגלית בגיל צעיר ומדוע ילדים צריכים להתחיל ללמוד שפה חדשה בשלב מוקדם. אז, קחו כוס קפה והמשיכו לקרוא כדי לגלות את כל היתרונות!

עדיף להתחיל ללמוד שפה אחרת בגיל צעיר, עוד לפני שהולכים לבית הספר

הרבה יותר טוב להתחיל ללמוד אנגלית בגיל 6 או אפילו 4-5! ילדים דו לשוניים גדלים עם התפתחות אינטלקטואלית וקוגניטיבית המתמקדת בשתי שפות מיום היוולדם. חשיפת ילד ליותר משפה אחת בילדות המוקדמת מועילה במיוחד למוחות צעירים!

בדרך כלל, בגיל 4, ילדים יכולים לדבר די טוב בשפת האם שלהם, והמוח שלהם מתפתח באופן פעיל ונפתח לדברים חדשים. ילדים מתעניינים בכל דבר ומוכנים לספוג מידע חדש כמו ספוג. ריקוד, מוזיקה, ספורט, שחמט… השמיים הם הגבול! אנגלית או שפה זרה אחרת יכולה להיות חלק מרשימה זו. ישנם תנאים מוקדמים פסיכולוגיים ופיזיולוגיים ללמידה פרודוקטיבית של שפה שנייה.

פרספקטיבה פסיכולוגית

 • הצורך המוגבר בסוציאליזציה, ילדים רוצים להכיר חברים חדשים.
 • המחסום הפסיכולוגי הוא מינימלי, כי בגיל הזה ילדים הופכים יותר חברותיים ודברניים.
 • עניין מוגבר בלמידה: ילדים מגלים שיש הרבה דברים חדשים ומעניינים סביבם ומנסים להרחיב את גבולות המותר כדי לספק את הסקרנות הגוברת שלהם.
 • משחקים לפי הכללים: בגיל הזה ילדים מתחילים להבין שלכל המשחקים יש חוקים משלהם שצריך לפעול לפיהם כדי להמשיך לשחק.

פרספקטיבה פיזיולוגית

 • מערכת השפה של שפת האם שלהם ברורה להם פחות או יותר. אז הם לא צריכים לערבב שתי שפות.
 • איברי הדיבור שלהם עדיין גמישים, כך שהם יוכלו להשיג את ההגייה הנכונה על ידי חיקוי המורה.
 • הם עדיין זוכרים איך הם למדו את שפת האם שלהם, ולכן הם ישתמשו באותו עיקרון בעת ​​לימוד שפה חדשה. כתוצאה מכך, יהיה להם קל יותר לזכור ביטויים ומבני שפה אחרים, כל עוד יש להם תרגול קבוע.
 • התהליכים הקוגניטיביים (דמיון, קשב, ניחושים וזיכרון) מתפתחים באופן פעיל. אם תיצור את התנאים הנכונים, ילדים יכולים לשנן כמויות גדולות של מידע.

הנקודות האמורות פועלות לטובת בלימוד שפה חדשה בגיל צעיר, ואם תארגן את השיעורים נכון, בהחלט תשיג תוצאות טובות כמו מיומנות בדיבור, לימוד מילים חדשות והסתגלות לחברה רב-לשונית.

מהם היתרונות של לימוד אנגלית בגיל צעיר?

לילדים שמתחילים ללמוד שפה זרה לפני שהם הולכים לבית הספר, אין להם שפה או מחסום פסיכולוגי. זה אומר שאתה לא צריך לעשות מאמץ נוסף וליצור תנאים מיוחדים כדי לגרום להם לדבר. הם לא מפחדים לעשות טעויות כי הם מתחילים ללמוד שפה בסביבה שאינה מעריכה את ההתקדמות שלהם, ולכישלון אין השלכות. כישורי תקשורת מרוויחים מכך, כי הם חושבים קודם כל על מה שהם רוצים לומר, ולא על מהי הדרך הנכונה לומר זאת.

לימוד שפה בגיל צעיר מפתח גם חשיבה מופשטת, זיכרון ודמיון. מהם היתרונות הנוספים של ילדים שלומדים אנגלית בגיל צעיר?

 1. לומדים אנגלית מהר יותר: כשילדים צעירים, יש להם יכולת יוצאת דופן לשמור מידע, והמוח שלהם נועד להטמיע ידע חדש באופן אוטומטי. בנוסף, תהליכי החשיבה שלהם פשוטים יותר ופחות מופשטים, מה שמקל עליהם ללמוד אנגלית.
 2. יכולות למידה משופרות: לימוד אנגלית בגיל צעיר מפחית לחץ חברתי ומתח, ומאפשר לילדים ללמוד מהר יותר. עיסוק בפעילויות המחזקות את יכולת הלמידה והזיכרון משפר את היכולות הקוגניטיביות שלהם, ורמת תודעה גבוהה יותר שנוצרת בשלב מוקדם של תהליך הלמידה עוזרת להם ללמוד מהר יותר ככל שהם מתבגרים.
 3. אוצר מילים מורחב: לימוד אנגלית מוקדם מרחיב את אוצר המילים של הילד, ומאפשר לו ללמוד מושגים חדשים ולהתבסס על הידע שלו. ללמוד כיצד לדבר, לבטא ולכתוב מילים באנגלית מההתחלה הוא חיוני לתהליך זה.
 4. מצוינות אקדמית: ילדים שלומדים אנגלית הופכים מיומנים יותר בכושר ביטוי, מה שמועיל להצלחתם בלימודים. לימודי אנגלית מוקדמים מספקים להם את כישורי השפה הדרושים להם כדי להצליח יותר במבחנים אקדמיים ולהצטיין בלימודים.
 5. הזדמנויות עתידיות: אנגלית היא שפה אוניברסלית המשמשת בתעשיות רבות, ולמידת אותה בגיל צעיר פותחת הזדמנויות לילדים לחקור את העולם ולחוות תרבויות אחרות.
 6. למידה קלה: לימוד אנגלית מדוברת בגיל צעיר מאיץ את ההתקדמות האקדמית ומקל על הילדים ללמוד מושגים קשים.
 7. שיפור הביטחון העצמי: למידה מוקדמת של אנגלית משפרת את הביטחון העצמי וההערכה העצמית של הילד, מעודדת אותו לשאול שאלות ולהתגבר על הפחד שלהם לדבר ולכתוב באנגלית.
 8. שיפור שטף מילולי: חשיפה מוקדמת לאנגלית ותרגול קבוע של דיבור והקשבה לשפה משפרת את השטף המילולית ומקלה על התקשורת בחיי היומיום.
 9. פעילות מוחית מוגברת: לימוד אנגלית בגיל צעיר שומר על המוח פעיל ובריא, משפר את הזיכרון, היצירתיות והיכולות הקוגניטיביות. ילדים מפעילים באופן פעיל את המוח והזיכרון שלהם תוך לימוד מילים וכללי דקדוק חדשים, מה שמחזק את יכולתם השכלית.
 10. מטפח את הסקרנות והמוטיבציה של הילד: שליטה באנגלית פותחת עולם של מידע, מקוון וגם לא מקוון, ומגבירה את המוטיבציה והעניין של הילדים במחקר. הם יכולים לחקור נושאים חדשים במשך שעות, להרחיב את האופקים והסקרנות שלהם.

החשיבות של לימוד אנגלית בגיל צעיר

כמובן שהמרכיב העיקרי להצלחה הוא יצירת סביבת הלמידה הנכונה. לימוד אנגלית לגיל הרך דומה מאוד ללמד אותם את שפת האם שלהם. ילדים "סופגים" את שפת האם שלהם מהסביבה ומהאינטראקציות היומיומיות שהם עוברים כל היום. מצבים שחוזרים על עצמם עוזרים להם להבין את השפה המשמשת בנסיבות שונות. ביטויים שהורים משתמשים בהם כשהם מדברים עם ילדיהם נשננים בקלות, כי החזרה היא אם הלמידה.

לכן כשלומדים אנגלית, חשוב ליצור סביבה טבעית של לימוד שפה לילדים:

 • גדילה בסביבה דוברת אנגלית.
 • קונטקסטואליות.
 • חזרה.

לימוד אנגלית מוקדמת פירושה לדבר עם ילדים רק באנגלית. לפעמים זה עשוי להיראות קשה לילדים ושעדיף לעבור לאנגלית בהדרגה. אבל זו טעות לחשוב כך. למוח של ילד קל הרבה יותר להתרגל לעובדה שהמורה מדבר רק אנגלית. זה מובן מאליו והמוח שלהם מתחיל ללמוד במהירות. אבל הרבה יותר קשה להיפטר מההרגל לדבר בשפת האם שלך במהלך השיעורים.

הקשר וחזרה ניתנים על ידי משחק מצבים יומיומיים עם ילדים. הדגש הוא על החלק ה"משחק" מכיוון שמשחקים הם חלק חיוני בלמידה בגיל הזה. אין צורך בהסברים נוספים! פורמט זה הוא טבעי וקל להבנה עבור ילדים בגיל הגן, מכיוון שזו הפעילות היחידה שהם שולטים בה במלואה בגיל זה. משתמשים במשחקים ולמידה מבוססת בעת הצגת חומר שפה חדש, הן אוצר מילים והן דקדוק. אותה גישה משמשת כאשר חוזרים ומגבשים את מה שהם למדו, ומנסים להפעיל את הדיבור שלהם. מעבר בין משחקים (משחקי לוח, משחקי תפקידים, משחקים פעילים) עוזר לשמר את תשומת הלב של הילדים.

כלים ויזואליים שונים משמשים על מנת לעזור לילדים לזכור טוב יותר את מה שלמדו: צעצועים, תמונות צבעוניות, פריטים יומיומיים, מחוות ושפת גוף. כל מה שעוזר להשפיע על הזיכרון החזותי והרגשי של הילד וליצור תמונה מלאה.

נקודה חשובה נוספת היא הכללת אלמנטים של יצירתיות בשיעורים. ילדים אוהבים לדגמן, לצייר ולעצב דברים. מיומנויות יצירתיות בגיל הגן טובות בהרבה מאלו של ילדים גדולים יותר, מכיוון שאמנויות ומלאכות הן שיטות הלמידה העיקריות בגן. אם יכללו משימות יצירתיות בכל שיעור ואחריהן הערות באנגלית, יתקיימו שלושת תנאי הלמידה העיקריים: טבילה, הקשר וחזרה.

הורים שרוצים ללמד את ילדיהם בעצמם יכולים להיעזר בעצות האמורות ולהקפיד עליהן בעת ​​ארגון השיעורים בבית.

איך ללמוד אנגלית מוקדם? איפה להתחיל?

בואו נדון בנקודה האחרונה אך חשובה לא פחות. איך אתם מארגנים שיעורי אנגלית מוקדמים לילדים שלכם?

קודם כל, לא לעשות שיעורים ארוכים מדי. עבור ילדים בגיל הגן, שיעורים של 20-30 דקות הם התאמה מושלמת, הדבר החשוב ביותר הוא להפוך אותם קבועים. פעמיים או שלוש בשבוע זה אידיאלי. 10 הרעיונות לניהול זמן יומי לילדים יכולים גם לעזור לך לבנות הרגל בריא של לימוד אנגלית.

שנית, אל תלחץ על ילדים ואל תגרום להם לעשות כלום! אם הם מוחים, אתה צריך לנתח מדוע הם מתנהגים כך. מדוע הם חשים שליליות כלפי השיעורים הללו? האם הם נגד לימוד אנגלית ספציפית? או אולי הם לא אוהבים את המורה? אולי לילדכם נמאס מכל הרעש בגן ​​והשיעורים הקבוצתיים נראים עוד יותר מעייפים? או, אולי, הם מרגישים "עצלים" ופשוט לא רוצים לצאת מהבית? "אני לא רוצה ללכת לשיעור אנגלית" לא אומר שהם שונאים אנגלית.

נסה לשנות את הפורמט של השיעורים. אתה יכול ללכת למורה אחר או לעבור משיעורים קבוצתיים לשיעורים אישיים. ישנם יתרונות רבים של לימוד שפה שנייה בבית ספר מקוון לאנגלית, שבו ילדים יכולים ללמוד עם דוברי שפת אם מכל רחבי העולם. אולי הילדים שלך יאהבו ללמוד מהבית הרבה יותר טוב? כך, ההורים יכולים להתבונן במהלך השיעורים ולגלות מה בדיוק יש לילדיהם בעיה איתו. אנגלית כשפה שנייה עם גישה מהנה ואינטראקטיבית יכולה להיות פתרון מצוין לגיל הרך שלך.

חלק מההורים תוהים גם מה רע בללמד פעוטות דקדוק באנגלית? אין שום דבר רע מטבעו ללמד פעוטות דקדוק באנגלית, כל עוד זה נעשה בצורה מעניינת ומותאמת לגיל. למעשה, לימוד דקדוק בגיל צעיר יכול להועיל להתפתחות השפה של הילד ויכול להגדיר אותם להצלחה עתידית בלימוד השפה. עם זאת, חשוב לזכור שההתמקדות צריכה להיות בהפיכת חווית הלמידה למהנה ומרתקת עבור הילד.

חינוך מוקדם באנגלית באמצעות שיעורים מקוונים לגיל הרך – עם Speasy זה אפשרי!

הורים רבים לילדים בגיל הרך כבר יודעים שלימוד אנגלית מגיל צעיר הוא מועיל, אבל עדיין תוהים איך ללמוד אנגלית מוקדם? הורים בימינו יכולים להחליט אם הם רוצים שילדיהם ישתתפו בשיעורים מקוונים או אישיים. אבל יותר ויותר הורים בוחרים בפורמט המקוון בימינו. לאחר שניסו זאת פעם אחת והעריכו את כל היתרונות והנוחות של שיעורי אנגלית מקוונים מניסיונם, הורים רבים בוחרים בשיטת חינוך זו.

ב-Speasy, אנחנו מלמדים אנגלית באינטרנט לילדים בגילאי 4-12 ויודעים בדיוק איך לגרום לתלמידים שלנו להתאהב בלימוד שפה זרה. הכיתה הווירטואלית שלנו מציעה מגוון יתרונות לילדים, כולל גישה למורים דוברי שפת אם מרחבי העולם, שיעורים מהירים ומרתקים המבוססים על שיטת ההוראה של gamification וסביבה נטולת מתחים. הודות למורים המדהימים שלנו לדוברי שפת אם, אנו מבטיחים שילדים ייחשפו למגוון של מבטאים ודיאלקטים, מה שעוזר להם לפתח את כישורי ההקשבה והדיבור שלהם.

ילדים הלומדים אנגלית ב-Speasy מעורבים כל הזמן, תוך התמקדות בפיתוח מיומנויות תקשורת. כל תכניות ההוראה ב-Speasy מופעלות בהתאם לנורמת CEFR (Common European Framework of Reference for Languages), המבטיחה שילדים ילמדו אנגלית ברמה המתאימה לגילם ולרמת המיומנות שלהם. בנוסף, כל המורים בפלטפורמה מוסמכים ומוכנים לעבוד עם ילדים.

יתרונות נוספים של שיעורים מקוונים:

 • אתה לא צריך לנסוע לעבודה.
 • אתה יכול ללמוד מכל מקום, אם אתה יוצא לטיול, אתה לא צריך לבטל את השיעורים.
 • לוח זמנים גמיש.
 • אתה יכול לבחור מורה משלך.
 • אתה יכול ללמוד עם דובר שפת אם מכל מדינה בעולם.

לסיכום

לימוד אנגלית באינטרנט עם Speasy היא פעילות מהנה, מרתקת ויעילה. השימוש במורים דוברי שפת אם, שיעורים בקצב מהיר, משחקיות, וסביבת כיתה וירטואלית נטולת מתח, כולם תורמים לחוויית למידה חיובית ומוצלחת. יתרה מזאת, מתכונת השיעור האישי עוזרת לתת מענה לתחומי העניין והיעדים השונים של כל תלמיד, מה שעוזר לפתח עניין בלימוד אנגלית.