החשיבות של התנדבות בגיל צעיר

החשיבות של התנדבות בגיל צעיר

לכולנו יש אינטרס לראות את הנוער מצליח. גישה קבועה להזדמנויות למעורבות אזרחית יכולה להוביל לתוצאות טובות יותר עבור ילדים, מבוגרים צעירים והקהילות שלהם. נוער שמתנדב נוטה יותר לבצע ביצועים טובים יותר בלימודים ובעבודה, ולהפוך למבוגרים פעילים מבחינה אזרחית.

נדון בכמה מהיתרונות הרבים של התנדבות ילדים, וכיצד מתנדבים צעירים יכולים לתרום תרומה חשובה לארגון שלך.

חשיבות ההתנדבות לנוער

למה ההתנדבות חשובה לנוער? בעוד שעלינו לתמוך בהתנדבות של בני נוער כדי לשפר את הקהילות שלנו, ילדים ובני נוער שמתנדבים יראו וירגישו שינוי בתוכם. במילותיה של Opportunity Nation, "ישנן עדויות מתגברות לכך שהתנדבות, השתתפות בפרויקטים של שירותים וצורות אחרות של מעורבות קהילתית הן יותר מפעילויות של הרגשה טובה. הם יכולים לתרום לתוצאות טובות יותר עבור בני נוער ועבור קהילות." במילים אחרות, כולנו מרוויחים על ידי עידוד התנהגויות אלטרואיסטיות בנוער של הקהילות שלנו. להלן, אנו מתארים כמה מהדרכים הרבות שבהן התנדבות יכולה להוביל להצלחה עבור בני נוער וילדים:

פיתוח מיומנויות הניתנות להעברה

בני נוער שמתנדבים באופן קבוע מתרגלים מיומנויות – כמו שיתוף פעולה ופתרון בעיות – תרומות לניצולי שואה – שחיוניות להצליח בלימודים, במקום העבודה ובחיים האישיים שלהם. בין אם מדובר באיסוף תרומות על ידי מכירת פופקורן גורמה לשכניהם או בילוי זמן בקריאה עם קשישים, בני הנוער מפתחים הבנה של אזרחות שנמשכת עד לבגרות. בנוסף, התנדבות עוזרת לבני נוער למלא את קורות החיים שלהם בחוויה חזקה בעולם האמיתי. זו הסיבה שמכללות ומעסיקים מחפשים מועמדים מעורבים אזרחית שישגשגו במסגרות צוות ויקחו על עצמם עבודה מאתגרת.

חיזוק ההון החברתי

בני נוער שמתנדבים בונים מערכות יחסים ומחזקים את רשת התמיכה שלהם, או "ההון החברתי". הון חברתי מחזק את האמון ואת תחושת הקהילה והוא קריטי לניידות כלפי מעלה. לפי Opportunity Nation, הזדמנויות התנדבות לבני נוער בעלי הכנסה נמוכה מהוות חלק בלתי נפרד במיוחד בהקלת חיבורים משמעותיים וביצירת מסלולים חינוכיים, "מחקרים מראים כי [התנדבות] יכולה לשמש צינור יעיל לתוצאות חינוכיות וקריירה חיוביות עבור בני נוער בעלי הכנסה נמוכה."

פעולת ההתנדבות מגבירה את הסיכוי למציאת תעסוקה, וכתוצאה מכך לעלייה מדידה בתעסוקה בקרב מתנדבים בגילאי 16-24 שלא למדו בבית הספר ובעבר מובטלים. בנוסף, התנדבות היא דרך יעילה לסטודנטים המתכוננים להיכנס למעגל העבודה; מעסיקים נוטים ב-82% יותר לבחור במועמד עם ניסיון בהתנדבות וב-85% יותר סיכוי להתעלם מפגמים בקורות החיים כאשר יש עבודה בהתנדבות.

לעשות שינוי אמיתי

ההתנדבות מעניקה לנוער את ההזדמנות לעבוד דרך אתגרים אמיתיים ולעשות שינוי משמעותי. חוויות משנות אלו מעודדות בני נוער וילדים להתמודד עם דילמות מוסריות, לחקור פתרונות ולהפעיל חשיבה חדשנית. כאשר מתנדבים צעירים מתחילים להבחין בשינויים אמיתיים כתוצאה מהמאמץ שלהם, הם יוצרים קשר קוגניטיבי בין מאמץ לתוצאות חיוביות. לפי מאמר זה, צעירים המתנדבים מפתחים זהות אזרחית באופן קבוע, כמנהיגים ומחוללי שינוי, ולכן הופכים למבוגרים פעילים יותר מבחינה חברתית ופוליטית.

להקל על כבוד

ככל שילדים גדלים, הם מפתחים תחושה מעודנת יותר של מודעות עצמית ומודעות לאחרים. על המתנדבים לשים את הצרכים שלהם בצד כדי לתת מענה לצרכים של אחרים. ילדים שיעשו זאת ילמדו גם להעריך ולהבין את עצמם לאורך התהליך. האמפתיה והאזרחות מתפתחות במהלך הילדות וההתבגרות. והשתתפות בפעילויות כמו טיפול בקשישים או טיפול בחסרי בית מגיל צעיר מציגה לצעירים את תהליך התמודדות עם דילמות מוסריות וחשיבה על שינוי חברתי. חשיפה להזדמנויות התנדבות משמעותיות כילדים ומתבגרים תסייע בטיפוח אמפתיה והכלה מתמשכת, תכונות הנחוצות בטיפוח קהילות בטוחות ומאוחדות.

תמיכה בהצלחה אקדמית

עמותות ומרכזי התנדבות החלו לשתף פעולה עם קמפוסים מקומיים כדי לפתח תוכניות למידת שירות ותוכניות התנדבות אחרות. מהם, למדנו שבכל הרמות החברתיות-כלכליות, בני נוער שמתנדבים נוטים פחות להרגיש מנותקים מלימודים ועבודה. למעשה, 82% מהתלמידים שהשתתפו בלימודי שירות דיווחו על עלייה בתחושות חיוביות לגבי הלימוד בתיכון, בעוד ש-75% מהתלמידים מסכימים שללמידה בשירות הייתה השפעה על הנעתם לעבוד קשה. המועצה הלאומית למנהיגות נוער קובעת כי תלמידים שהשתתפו בלימודי שירות קיבלו ציון גבוה יותר במבחני מקצועות מדעי החברה, כתיבה ושפה מאשר תלמידים שאינם משתתפים.

כאשר תלמידים משתתפים בתוכנית לימודים ללימוד שירות, הם מפגינים מעורבות קוגניטיבית עמוקה יותר ומוטיבציה רבה יותר ללמוד. ומחנכים משתמשים בלימודי שירות ככלי להפחתת הנשירה מבתי הספר התיכוניים ולהגברת ההישגים בקרב תלמידים בסיכון. הזדמנויות התנדבות יחד עם חינוך טוב הן "פאוור קאפל" ההצלחה של הנוער של היום; עמותות ובתי ספר יחד יכולים לפתח תוכנית התנדבות לילדים ובני נוער כדי לתמוך בדור העולה של אזרחים אלטרואיסטים.