קורסי עזרה ראשונה לילדים ותינוקות להורים

קורסי עזרה ראשונה לילדים

רק לאחר שהפכנו להורים אנו באמת מבינים את עומק הדאגה האפשרית עבור ילדינו הקטנטנים. אנחנו נחבוש כובעים רבים כשנצא להרפתקה שהיא הורות, מבדרן ועד שף, חוליית עידוד ועד נהג מונית, אבל אחת שתעלה שוב ושוב היא זו של "אחות". עם זאת, רבים מאיתנו מוצאים כמה תרחישי עזרה ראשונה בסיסיים מרתיעים, מכריעים, וחוששים שאנחנו פשוט לא יודעים מה לעשות. מערבבים את זה עם חרדות ההורות הטבעיות שלנו, וזו פצצת זמן מדאיגה. קורס עזרה ראשונה לתינוקות או ילדים ותהיה מוכן ומוכן לפעולה, אם יתעורר הצורך.

מתחת לגיל 5 מועדים במיוחד לעבור תאונה בבית או בסביבתו. האם היית יודע מה לעשות אם זה היה הילד שלך? כיצד לתת להם את הסיכוי הטוב ביותר להחלמה כרוך בידע ספציפי על עזרה ראשונה לילדים.

עזרה ראשונה לילדים ותינוקות לעומת עזרה ראשונה רגילה

ישנם מספר מפתיע של הבדלים באופן שבו אתה מתייחס לילד או לתינוק הזקוק לעזרה ראשונה, בהשוואה למבוגר. טכניקות החייאה והקלה על חנק שונות מאוד. ילדים ותינוקות גם רגישים יותר לפציעות מסוגים מסוימים, כגון צריבות ואירועים בריאותיים, כגון עוויתות חום.

יתר על כן, ילדים ותינוקות הם לעתים רחוקות התומכים הטובים ביותר של עצמם, ולעתים קרובות מוצאים את עצמם פגועים או חולים בגלל חוסר ניסיון. תרחישי עזרה ראשונה בילדים מתווספים עוד יותר על ידי הפאניקה והחרדה הטבעית של ילד צעיר. כל המשתנים הללו הופכים ילדים ותינוקות לעזרה ראשונה לקומקום שונה לחלוטין של דגים מעזרה ראשונה למבוגרים.

מדוע יש להכשיר הורים בקורסי עזרה ראשונה לילדים ותינוקות?

כאשר תינוקות וילדים נמצאים בטיפול בילדים, או בבית הספר, הם תמיד קרובים לעזרה ראשונה לילדים. בהתחשב שרוב הילדים והתינוקות מבלים את רוב הזמן עם הוריהם, והרוב המכריע של התאונות מתרחשות בבית, הגיוני שרפרטואר ההורות שלנו יכלול גם מיומנויות להסתמך עליהן בתרחיש עזרה ראשונה.

קורס עזרה ראשונה לילדים ותינוקות להורים מתייחס במיוחד לתרחישי עזרה ראשונה בסיכון הגבוה ביותר שאתה עלול להיתקל בהם כהורה. יתר על כן, מכיוון שהם מכוונים במיוחד להורים, הם נמסרים בידיעה שבאירועים כאלה הרגשות יתגברו.

כשקורה משהו שמאיים או פוגע בילד שלנו, זה יכול להיות קשה לחשוב בבהירות. ידע מומחה שאפשר להסתמך עליו, במקום להסתמך על שמירה על רגיעה במשבר, יכול להיות ההבדל בין לעשות את הדבר הנכון להחמיר אותו.

קורס עזרה ראשונה לילדים יעניק לך את הביטחון להתמודד עם תרחישי עזרה ראשונה ביתיים: החל מתגובות אלרגיות ועד לחתכים ומרעה, וכוויות ועד חנק והחייאה. בנוסף, זה ייתן לך את המידע העובדתי האמיתי שאתה צריך כהורה כדי להבין את הסיכונים בבית, וכיצד תוכל לשמור על בטיחות התינוק והילדים שלך. התוצאה היא הורים בטוחים בעצמם שמרגישים 'מוכשרים לעבוד' לחבוש את 'כובע האחיות' כשהם נמצאים בחזית מצב עזרה ראשונה.

היכן אוכל למצוא קורס עזרה ראשונה לילדים ותינוקות להורים?

למרבה המזל, זהו תחום הולך וגדל של קורסים להורים, כלומר בכל מקום שבו אתה נמצא בישראל, לא צריך להיות רחוק מדי מקורס עזרה ראשונה לילדים בקרבת מקום. כמה עסקים צצים להפעיל קורסי עזרה ראשונה להורות.

קורסים אלה יכסו את היסודות כיצד להעריך מצב עזרה ראשונה של ילד או תינוק, כיצד לקבל החלטות ואיזה טיפול אתה יכול לתת. הקורסים מכסים בדרך כלל החייאה, הלם, טיפול בחום (כולל עוויתות והתקפים), טיפול בפריחה (וסימני אזהרה של דלקת קרום המוח), חנק, דימום ופציעות ראש.

חמוש בידע מקורס עזרה ראשונה לילדים ותינוקות, אתה יכול להרגיש בטוח בכל מה שהקטן שלך זורק עליך, בין אם זה כפית מהיוגורט שלהם, או אירוע מדאיג.